Hankkeen toteuttajat

Tampereen yliopisto, päätoteuttaja

Sirpa Syvänen

Koordinaattori, dosentti
  • sirpa.syvanen@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Työelämän tutkimuskeskus

Riitta Kolehmainen

Kehittäjä, projektiasiantuntija
  • riitta.kolehmainen@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Työelämän tutkimuskeskus

Kati Tikkamäki

Kehittäjä, yliopistotutkija, työnohjaaja
  • kati.tikkamaki@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Työelämän tutkimuskeskus

Seija Strömberg

Kehittäjä, työnohjaaja
  • seija.stromberg@pp.inet.fi
  • Tampereen yliopisto
  • Työelämän tutkimuskeskus

Sari Tappura

Kehittäjä, yliopisto-opettaja, turvallisuusjohtaminen ja työturvallisuus
  • Tampereen yliopisto, Hervannan kampus
  • Tuotantotalous

Johanna Pulkkinen

Kehittäjä, yliopisto-opettaja, turvallisuusjohtaminen ja työturvallisuus
  • johanna.pulkkinen@tuni.fi
  • Tampereen yliopisto, Hervannan kampus
  • Johtamisen ja talouden tiedekunta, tuotantotalous

Virpi Sillanpää

Kehittäjä, tutkijatohtori
  • Tampereen yliopisto, Hervannan kampus

Itä-Suomen yliopisto, osatoteuttaja

Juha Hämäläinen

Osahankkeen vastuuhenkilö, Professori
  • juha.hamalainen@uef.fi
  • Itä-Suomen yliopisto, Kuopion kampus

Sisko Piippo

Kehittäjä, osahankkeen koordinaattori, Yliopisto-opettaja, suunnittelija
  • sisko.piippo@uef.fi
  • Itä-Suomen yliopisto
  • Kuopion kampus

Janissa Miettinen

Kehittäjä, Yliopisto-opettaja
  • janissa.miettinen@uef.fi
  • Itä-Suomen yliopisto
  • Kuopion kampus

Laura Nyyssönen

Kehittäjä
  • laura.nyyssonen@uef.fi
  • Itä-Suomen yliopisto
  • Kuopion kampus

Piia Seppälä

Kehittäjä, Projektitutkija
  • piia.seppala@uef.fi
  • Itä-Suomen yliopisto, Kuopion kampus

Seinäjoen ammattikorkeakoulu, osatoteuttaja

Kaija Loppela

Osahankkeen koordinaattori, kehittäjä, työhyvinvoinnin yliopettaja
  • kaija.loppela@seamk.fi
  • Seinäjoen ammattikorkeakoulu
  • Sosiaali- ja terveysala

Jenni Kulmala

Kehittäjä, yliopettaja
  • jenni.kulmala@seamk.fi
  • Seinäjoen ammattikorkeakoulu
  • Sosiaali- ja terveysala

Virpi Maijala

Kehittäjä, lehtori
  • virpi.maijala@seamk.fi
  • Seinäjoen ammattikorkeakoulu
  • Sosiaali- ja terveysala

Kirsi Paavola

Projektisihteeri
  • Seinäjoen ammattikorkeakoulu
  • Sosiaali- ja terveysala

Lapin ammattikorkeakoulu, osatoteuttaja

Anne Puro

Osahankkeen koordinaattori, kehittäjä, lehtori
  • anne.puro@lapinamk.fi
  • Lapin ammattikorkeakoulu

Teija Kynkäänniemi

Kehittäjä, lehtori
  • teija.kynkaanniemi@lapinamk.fi
  • Lapin ammattikorkekoulu