Ihmiset

Tutkimusohjelman vastaava johtaja

Kalle Vaismaa

  • Industry Professor
  • Infra-alan digitalisaatio
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358400567283
  • +358 400 567 283
  • kalle.vaismaa@tuni.fi
Lisätietoja

Tutkimustiimi

Pauli Kolisoja

Pauli Kolisoja

  • professori
  • maarakenteet
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358405851025
  • pauli.kolisoja@tuni.fi
Lisätietoja

Maiju Örmä

  • väitöskirjatutkija
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358504363366
  • maiju.orma@tuni.fi
Kaisu Laitinen

Kaisu Laitinen

Pasi Hellsten

  • yliopistonlehtori
  • yrityksen tietojärjestelmät
  • Johtamisen ja talouden tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358503366400
  • pasi.hellsten@tuni.fi
  • Sopimuksen mukaan.

Lisätietoja

Jussi Myllärniemi

Lisätietoja
Aki Jääskeläinen

Aki Jääskeläinen

  • Tenure track -professori
  • Tuotannon ja toimitusketjun hallinta
  • Johtamisen ja talouden tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358503261113
  • aki.jaaskelainen@tuni.fi
Lisätietoja
Arto Saari

Arto Saari

  • professori
  • rakennustuotannon ohjaus
  • Rakennetun ympäristön tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358503016026
  • arto.saari@tuni.fi

Juha-Matti Junnonen

Jarmo Vakkuri

  • professori
  • kunnallistalous
  • Johtamisen ja talouden tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358503186042
  • jarmo.vakkuri@tuni.fi

Jan-Erik Johanson

Lisätietoja

Elias Pekkola

  • yliopistonlehtori
  • hallintotiede
  • Johtamisen ja talouden tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358504211073
  • elias.pekkola@tuni.fi
Johanna Liljeroos-Cork

Johanna Liljeroos-Cork

Lisätietoja

Mika Luhtala

  • yliopisto-opettaja
  • Johtamisen ja talouden tiedekunta
  • Tampereen yliopisto
  • +358505700812
  • mika.luhtala@tuni.fi